hamburger icon
close menu icon

Ana Yela w Marrakeszu

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Ana Yela jest „Miejscem Inspiracji”, do którego budowy przyczyniła się starożytna historia miłosna. Ana Yela, usytuowana w centrum medyny w Marrakeszu – będącej jego starożytną, duchową częścią, jest idealnym miejscem dla wszystkich tych podróżnych, którzy szukają klucza do otwarcia drzwi do magii kultury i ludzi tego miasta.

image

Ten niewielki 300-letni, miejski pałac został pięknie odrestaurowany przez niemieckiego przedsiębiorcę Bernda Kolba i stał się "Miejscem Inspiracji", miejscem, w którym można ukoić zmysły, gdzie zapomina się o swoich codziennych troskach, miejscem stymulowanym przez subtelnie kolory, muzykę, jedzenie i zapachy pobudzające do przemyśleń i aktów twórczych.

Lokalni rzemieślnicy przyczynili się do odrestaurowania tego niezwykłego pałacu i przywrócenia mu dawnej świetności dzięki sztuce tradycyjnych, wielowiekowych umiejętności kultywowanych w rzemiośle tego kraju, z powodu których Marrakesz słynny jest na całym świecie. Każdy mebel, każda lampa, a nawet sztućce zostały indywidualnie zaprojektowane przez Bernda Kolba i Yannicka Hervy i stworzone przez marokańskich rzemieślników.Nazwa Ana Yela znaczy "Jestem Yela", i są to pierwsze słowa listu miłosnego ukrytego w jednej z nisz znajdujących się w budynku, zanim rozpoczęto nad nim prace. List opowiada romantyczną historię miłości do dziewczyny o imieniu Yela która kiedyś mieszkała w tym domu. Jeden z najbardziej znanych kaligrafów Koranu w Marrakeszu, wykuł tę historię młotkiem w srebrze na rozległych drzwiach, zachowując porządek chronologiczny, tak jak na kartach książki, w związku z czym każdy pokój staje się kolejnym rozdziałem tej historii. Ta magiczna opowieść stwarza niepowtarzalną atmosferę tego pałacu.Utrzymany w tradycyjnym marokańskim stylu ogrodowym, każdy z pięciu pokoi znajduje się wokół centralnego dziedzińca, z podgrzewanym basenem znajdującym się w jego centrum. Płaski taras na dachu roztacza wspaniałe widoki na miasto, pustynię, palmową oazę i na ośnieżone szczyty gór Atlas.Śniadania i kolacje mogą być podawane na romantycznym Czarodziejskim Dywanie, w małej wieży na górnym tarasie, znanej z tego, że jest to miejsce, w którym młoda Yela poznała swojego męża i przeżyła swój pierwszy pocałunek. Doskonała obsługa świadczona przez personel Ana Yela została wyróżniona w 2009 roku specjalną nagrodą World Hotel Awards.

 

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda