hamburger icon
close menu icon

Accor planuje wykupić pozostałe udziały Orbisu

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Francuski AccorHotels podobno planuje kupić pozostałe akcje polskiego operatora hotelowego Orbis Hotel Group za 1,9 mld zł (501 mln USD), co jest silnym przejawem zainteresowania firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

image

Firma nabyła 20 procent udziałów w Orbisie w 2000 r., a osiem lat później stała się większościowym udziałowcem. Według agencji Reuters, AccorHotels ma teraz przygotować przetarg gotówkowy w wysokości 87 zł na akcję, aby kupić pozostałe 47,31 proc. udziałów w Orbisie.

Orbis, z siedzibą w Warszawie, jest największym operatorem hotelowym w Europie Środkowo-Wschodniej i wyłącznym mistrzem franczyzy niektórych marek AccorHotels w regionie. W jej portfolio znajduje się 128 hoteli z 21 000 pokoi w 16 krajach (Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia) działających pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget.

"AccorHotels i Orbis zbudowały długoterminową współpracę od czasu swojej pierwszej umowy biznesowej 45 lat temu" - powiedział w oświadczeniu Sebastien Bazin, prezes i dyrektor generalny AccorHotels. "Jako największy akcjonariusz od 2000 r. AccorHotels w pełni wspierał wzrost Orbisu w Polsce, a od 2014 r. w całej Europie Środkowej, gdzie Orbis stał się potężnym liderem. Proponowana transakcja umożliwi AccorHotels przyspieszenie rozwoju w regionie. Ponadto umożliwi AccorHotels dalsze wdrażanie polityki aktywnego zarządzania aktywami."

Spółka uruchomiła procedurę wycofywania akcji Orbis z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeżeli po skompletowaniu oferty AccorHotels będzie posiadać co najmniej 90% akcji Orbisu, będzie chciał kontynuować negocjacje z mniejszościowymi akcjonariuszami spółki.

Źródło: Agencja Reuters

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda