hamburger icon
close menu icon

Boeing 747 wylądował w hotelowym ogrodzie

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Po trwającym pięć dni transporcie z lotniska w Amsterdam Airport Schiphol do Badhoevedorp, Boeing 747 zaparkował w ogrodzie hotelu Corendon Village. Tutaj samolot zostanie przekształcony w niezwykłe doświadczenie 5D, przenosząc nie tylko gości hotelowych, do prawdziwego świata lotnictwa.

image

Boeing rozpoczął swoją ostatnią podróż z lotniska Schiphol we wtorek wieczorem. Rozebrany samolot został umieszczony na przyczepie specjalistycznej, aby przejechać 12,5 km. W nocy z soboty na niedzielę transport dotarł pod sam hotel przyciągając uwagę mediów z całego świata.

Ten Boeing 747 „City od Bangkok” przez 30 lat niezawodnej obsługi linii KLM będzie miał nowe przeznaczenie w ogrodzie hotelowym. Samolot mający 64 metry szerokości, 71 metrów długości i ważący 160 ton umieszczony został na specjalnych podstawach ze stali.  Jeszcze w tym roku zostanie on zamieniony w specjalny salon wystawowy z doświadczeniem 5D.

Odwiedzający będą mogli przeglądać miejsca zazwyczaj niedostępne dla publiczności jak np. obszary ładunkowe bagażu, zajrzeć do klasy biznes, kokpitu na pokładzie czy przejść się po skrzydle. Atrakcją będzie również podróż po historii lotnictwa: od pradawnego ludzkiego pragnienia latania, po pierwsze poważne próbny wzniesienia się w górę ok. 1900 roku do rozwoju Boeinga 747. Najważniejszym punktem wycieczki jest jednak doświadczenie 5D, w którym będzie można doświadczyć latania we wszystkich jego aspektach.

Ogród, w którym znajduje się Boeing, jest częściowo strefą ekologiczną, otwartą dla gości hotelowych i może być wykorzystany jako strona festiwalowa.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda