hamburger icon
close menu icon

Boutikowy Life House, Mała Hawana w Miami

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Kierując się wspólnym celem, jakim jest tworzenie wyrafinowanych doświadczeń związanych z podróżowaniem, zakorzenionych w odkrywaniu nie ma się co dziwić, że nowa grupa hotelowa Life House dołączyła do Design Hotels, aby zakłócić scenę hotelową w Ameryce Północnej. Po uruchomieniu inauguracyjnego obiektu w Little Havana w Miami zespół Life House ma rzucić wyzwanie tradycyjnemu modelowi gościnności dzięki innowacyjnej kolekcji hoteli. Life House to w tej chiwli jedyny członek Design Hotels na rynku w Miami.

image

Pomysł założyciela i CEO Rami Zeidana, Life House, nowej kolekcji wciągających hoteli butikowych, powstał z idei, że podróże to coś więcej niż tylko metoda eksploracji, ale brama do głębszej relacji z ludźmi. Aby ulepszyć to połączenie, Life House tworzy autentyczne i lokalnie zakorzenione przestrzenie, które łączą sąsiadów i gości w organicznym i bogatym kulturowo środowisku.


Tożsamość każdego Life House jest całkowicie wyjątkowa i opowiada spójną historię dzięki projektowi, doświadczeniu i technologii, podczas gdy charakterystyczny, estetyczny i emocjonalny punkt styku jednoczy kolekcję hoteli. Grafika i zdjęcia pozyskane od lokalnych artystów odgrywają nieodłączną rolę w wielowarstwowym projekcie domów, który z kolei ma charakter mieszkalny i zapewnia atmosferę domu z dala od domu.


Pierwszym namacalnym przykładem etosu Life House jest Life House, Little Havana. Nowo otwarty hotel mieści się w zabytkowej rezydencji z lat dwudziestych XX wieku w kubańskim sercu Miami. Ten 33-pokojowy hotel stanowi wizualną atrakcję dla swoich gości. Z zakurzonych, brzoskwiniowych odcieni fasady Mission Style - wybranych w celu uzupełnienia odcieni sąsiednich domów - do przestrzeni galerii poświęconej kubańskiemu artyście Leandro Fealowi, każdy element został starannie dopracowany, by oddać hołd lokalnym korzeniom tego obszaru. Wspólna wizja wnętrz została zdefiniowana przez guawa róż, bogaty jadeit i glinianą sjenę zestawione z naturalnym drewnem i prostymi kremowymi liniami. Podłogi w stylu monochromatycznym, typowe dla rezydencji w Hawanie oraz sufity inspirowane nadanym drewnem z lokalnego rynku w kolorze magenta są uzupełnione detalami w stylu art déco wydobytymi z oryginalnej struktury.


33 pokoje i apartamenty wyposażone są w udogodnienia łazienkowe Le Labo, głośniki Marshall, prysznice ze strumieniem deszczowym oraz niestandardowe meble w stylu vintage. Jak można się spodziewać po hotelu ze społecznością w centrum narracji, przestrzenie publiczne są główną atrakcją Life House, Little Havana. Układ lobby w stylu salonu i biblioteki jest zachęcający i otwarty, a rozległa, trzypiętrowa galeria atrium stanowi wciągające wprowadzenie do artystycznej tożsamości Little Havana. W hotelu znajduje się sekretny dziedziniec w ogrodzie, który zapewnia bujną, odkrytą oazę z atmosferą Hawany. Odkrywając kubańskie korzenie gastronomiczne, warzywną kawiarnię, bar i restaurację oferujące tradycyjne latynoskie naczynia oraz kolorowe palety. Na dachu znajdzie się las żywnościowy, z którego składniki będą pozyskiwane i wykorzystywane w całym menu hotelu. Otwierany w marcu, ukoronowany tarasem hotel wychodzi na panoramę Miami z dżunglą przypominającą baldachim, dodatkowo wzmacniając relacje obiektu z otoczeniem.


Opowieść Life House będzie kontynuowana wiosną 2019 r. wraz z otwarciem drugiego obiektu Life House w South Beach, obejmującego kameralny domek plażowy, zaledwie kilka kroków od oceanu, z barem i restauracją. Obecnie hotel akceptuje rezerwacje od maja 2019 r. 

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda