hamburger icon
close menu icon

Choice Hotels przejmuje Radisson Hotel Group Americas

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Firma hotelarska Choice Hotels International zgodziła się na przejęcie oddziału Radisson Hotel Group Americas za 675 milionów dolarów. Transakcja obejmuje 624 hotele z ok. 68 tys. pokoi, głównie z segmentu luksusowego i średniej klasy.

image

Choice wejdzie w posiadanie umów franczyzowych oraz działalności operacyjnej dla: 10 hoteli Radisson Blu, 130 hoteli Radisson, 9 hoteli Radisson Individuals, 1 hotel Park Plaza, 4 hotele Radisson RED, 453 hotele Country Inn & Suites by Radisson, 17 hoteli Park Inn by Radisson oraz marki The Radisson Inn & Suites and Radisson Collection.

„Przejęcie niektórych z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży zwiększa zasięg klientów Choice Hotels w segmentach ekskluzywnych i wzmacnia naszą obecność w głównych segmentach klasy średniej. Jesteśmy przekonani, że goście, franczyzobiorcy i nasi akcjonariusze odniosą znaczne korzyści z połączenia tych dwóch wyjątkowych zestawów marek” – powiedział Pat Pacious Prezydent i CEO Choice Hotels International.

Wszystkie nieruchomości znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Działalność Radissona w innych częściach świata pozostanie niezależna od umowy. Większościowym właścicielem Radissona jest chiński państwowy Jin Jiang International, do którego należy także francuska firma hotelarska Louvre Hotels.

Europejski oddział Radissona ma dziewięć marek, w tym Radisson, Radisson Blu, Park Plaza i Prizeotel, podczas gdy nowo nabyty oddział Americas ma siedem, w tym Radisson Red, Park Inn by Radisson i Country Inn & Suites.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 roku i została już jednogłośnie zatwierdzona przez Radę Nadzorczą Choice.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda