hamburger icon
close menu icon

Designerski Propeller Island City Lodge w Berlinie

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Propeller Island City Lodge, to nadzwyczajny hotel z designerskimi pokojami – latającymi łóżkami i pomieszczeniami urządzonymi do góry nogami – zaprojektowanymi z niezwykłą kreatywnością, znajdujący się w stolicy Niemiec, Berlinie.

image

Hotel położony jest w pobliżu centrum Berlina, w odległości niewielkiego spaceru od sklepów, restauracji (w tym doskonałej restauracji południowoamerykańskiej) i barów. Dojazd do lotniska Tegel zajmuje 25 minut, natomiast na większe Schonefeld, trzeba poświęcić – 45 minut.

Wszystkie pokoje i obiekty zostały stworzone przez niemieckiego artystę Larsa Stroschena. Znacznie bardziej odpowiednie niż "hotel", jest określenie tego przybytku jako "mieszkania w świecie sztuki".

30 pokoi urządzonych jest w atmosferze absolutnie unikalnej i osobistej; "Unikalność" należy rozumieć tu dosłownie, w odniesieniu do całego umeblowania. Wszystkie inne, znajdujące się tu przedmioty, również zostały wykonane indywidualnie i stanowią osobne dzieła sztuki. Żadnego z nich nie można spotkać nigdzie indziej na naszej planecie. Można nawet rozważyć możliwość określenia City Lodge, jako muzeum z opcją zakwaterowania gości. Pokoje są zaprojektowane i zbudowane bez żadnych kompromisów, poczynając od łagodności, a kończąc na skrajności form, gwarantujących okazję do zmiany, w mniejszym lub większym stopniu, perspektywy rzeczywistości postrzeganej przez gości, w zależności od osobistego gustu i poczucia przygody.


Oto kilka możliwości wyboru pokoju:

Do góry nogami - Wyposażenie podwieszone jest u sufitu, goście śpią i siedzą w wygodnych boksach pod podłogą. Niesamowicie surrealistyczne! Pokój czteroosobowy. Jeden z najbardziej wyjątkowych.


Lustro – Zdecydowanie jest to jeden z hitów City Lodge. Pokój w kształcie rombu jest całkowicie wyłożony lustrami i daje wrażenie życia w kalejdoskopie. Uwaga: bardzo sexy.


Cela więzienna - Przyjazna cela z otworem w ścianie. WC jest wewnątrz pomieszczenia, tak jak w prawdziwej celi! Jaka jest różnica? Cela jest niezwykle wygodna, a wolność czeka już na balkonie pod parasolem.


Dwa lwy: sypialnia w klatce - Dwie klatki, położone w centrum tej przestronnej menażerii, na palach półtorametrowej wysokości, której mieszkańcy czekają na oklaski od gości-sąsiadów. Przesuwana kurtyna decyduje o tym, co publiczność widzi, a czego nie! Każda kratownica może być jednoosobowym miejscem noclegowym.Trumna - W obu trumnach można się nawet zdrzemnąć, kiedy ich wieka są zamknięte. Pokój przeznaczony wyłącznie dla koneserów, wszystkich tych "Nosferatu", którzy nie mogą doczekać się na to, co nieuchronnie czeka nas wszystkich.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda