hamburger icon
close menu icon

Dom Nelsona Mandeli stał się luksusowym hotelem

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Dawny dom Nelsona Mandeli, położony w samym sercu Houghton w Johannesburgu, został otwarty jako luksusowy hotel 1 sierpnia. Sanctuary Mandela to dziewięciopokojowy, ekskluzywny hotel butikowy, w którym najpierw rewolucjonista z RPA, a potem prezydent żył po wyjściu z więzienia w 1990 roku. To tutaj gościł dygnitarzy z całego świata.

image

Sanktuarium Mandeli jest otoczone bujnymi ogrodami i miejscami wypełnionymi doskonale wyselekcjonowanymi eksponatami, które przywołują wspomnienia zdobywcy Pokojowej Nagrody Nobla. Każdy zakątek hotelu ma zapewnić idealne połączenie spokoju, dziedzictwa i świadomych doznań.

W uznaniu zamiłowania Mandeli do jedzenia, hotelowa restauracja jest hołdem złożonym jego ulubionym potrawom, które wcześniej przygotowywał jego długoletni osobisty szef kuchni, Xoliswa Ndoyiya. Przez ponad 20 lat Xoliswa Ndoyiya był osobistym i rodzinnym szefem kuchni człowieka pieszczotliwie zwanego Madiba, od jego prezydentury do emerytury i aż do śmierci.

Hotel oferuje szereg udogodnień, w tym basen, bar i salon z pełną obsługą, a także kilka salek konferencyjnych.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda