hamburger icon
close menu icon

Giraffe Manor - pobyt w towarzystwie żyraf

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Giraffe Manor to niewielki hotel w dzielnicy Langata, w Nairobi, w Kenii. Giraffe Manor położony jest na 12 akrach prywatnego terenu wśród 140 akrów rodzimych lasów, zaledwie 20 km od centrum Nairobi

image

Ośrodek oraz związany z nim Centrum Giraffe, jest domem dla wielu zagrożonych żyraf z gatunku Rothschilda, prowadzącym program hodowlany w celu ponownego wprowadzenia par do warunków naturalnych, zabezpieczając w ten sposób przyszłość tego podgatunku. Giraffe Manor jest także domem dla wielu innych zwierząt, w tym guźców, antylop buszbok i dik-dik oraz ponad 180 gatunków ptaków. Z hotelu rozpościera się także niezwykły widok na wzgórza Ngong.


Giraffe Manor to wyjątkowy hotel i sama nazwa wymaga, aby każdy gość otrzymał pokój ze swobodnym dostępem do okien pozwalających na obserwację i karmienie każdej żyrafy, w jej naturalnym środowisku. Hotel ten został zbudowany przez Sir Davida Duncana w 1932 roku. W 1984 roku posiadłość została przekształcona i otwarta jako mały hotel prowadzony przez prywatnych właścicieli, w którym goście mogli karmić żyrafy przez frontowe drzwi i okna, konsumując jednocześnie w sypialni swoje własne śniadanie. Giraffe Manor posiada dwanaście sypialni z dużymi łóżkami pod baldachimem, zabytkowymi meblami w uderzającym stylu Art Decor i przestronnymi łazienkami. Jeden z nich wyposażony jest w przedmioty należące do Karen Blixen, duńskiej pisarki, znanej głównie ze wspomnień o swoim życiu w Kenii, wydanych jako „Pożegnanie z Afryką”.W trakcie swej bogatej historii Giraffe Manor przyjmował tak sławnych gości, jak Mick Jagger, Walter Cronkite (którego imieniem nazwany został jeden z tutejszych guźców), Johnny Carson, Brooke Shields i Richard Chamberlain. W marcu 2009 r. Giraffe Manor został kupiony przez Mikey’a i Tanyę Carr-Hartley, a obecnie stanowi jedną z kwater i hoteli grupy Tamimi. W portfelu grupy Tamimi znajdują się m.in.: Giraffe Manor, Sasaab, Sala Camp i Solio Lodge.


Ceny od 2400 USD za apartament dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci. W cenę wliczony jest transfer z/na lotnisko i pełne wyżywienie.

Więcej informacji na stronie www.thesafaricollection.com

 

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda