hamburger icon
close menu icon

Hilton Świnoujście Resort & Spa - efekt połączenia sił Zdrojowej Inwest z Hiltonem

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Hilton ogłosił plany otwarcia nowego hotelu w Świnoujściu po podpisaniu umowy franchisingowej ze Zdrojowa Hotels. Hilton Świnoujście Resort & Spa wejdzie w skład Hilton Hotels & Resorts i zostanie otwarty w 2020 roku.

image
"Zapotrzebowanie na infrastrukturę hotelową w Polsce stale rośnie. Nadmorskie miasta wypoczynkowe, takie jak Świnoujście, Kołobrzeg czy Gdańsk, stają się coraz bardziej popularne, zarówno w kraju, jak i za granicą. Od momentu otwarcia Hilton Świnoujście Resort & Spa będzie wiodącym obiektem hotelowym nad Morzem Bałtyckim i wspaniałym dopełnieniem oferty Hilton Hotels & Resorts w Europie" - powiedział Patrick Fitzgibbon wiceprezes działu rozwoju Hilton na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Budynek z ukończoną fasadą już stoi. Powstał on w oparciu o międzynarodową certyfikację ekologiczną LEED. Aktualnie trwają pracę nad wnętrzem tego hotelu przy plaży z minimum 167 pokojami z widokiem na morze. W środku znajdzie się również spa, sala fitness i siłownia, jak również restauracje i bary, w lobby i na dachu. Natomiast goście będą mieli również dostęp do już działającego aquaparku Baltic Park Molo, w którym znajduje się pięć basenów oraz różne atrakcje rodzinne i rekreacyjne, takie jak zjeżdżalnie, fala do surfingu, sauny czy tężnia.

"Jesteśmy wiodącym inwestorem i operatorem hoteli kurortowych w Polsce. Hilton Świnoujście Resort & Spa to ukoronowanie naszego partnerstwa z międzynarodowymi markami w Baltic Park Molo - największym kompleksie wypoczynkowym nad polskim morzem. Nowa inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem już istniejącej w Świnoujściu szerokiej oferty obiektów o różnorodnym standardzie dla odmiennych segmentów turystów" - dodał Jan Wróblewski współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels.

 

Hilton posiada ponad 200 hoteli w miejscowościach wypoczynkowych na całym świecie. Hilton Świnoujście Resort & Spa stanie się częścią europejskiej grupy liczącej niemal 15 hoteli w krajach takich jak Szwajcaria, Francja, Włochy, Chorwacja i Hiszpania. Będzie to trzeci hotel Hilton w Polsce - po Warszawie i Gdańsku, ale pierwszy typu resortowego.
REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda