hamburger icon
close menu icon

Hotel jak jedna wielka biblioteka

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Jeśli spanie z tysiącami książek sprawia, że jesteś zrelaksowany i dobrze się bawisz - to miejsce idealne dla ciebie. Poszczególne piętra są zaprojektowane według 10 podstawowych klas bibliotecznego systemu klasyfikacji dziesiętnej Deweya, a w tym hotelu zgodnie z nią, można wynająć pokój, w którym znajdziesz książki z poszczególnych dyscyplin wiedzy, takich jak sztuka, religia, filozofia, matematyka itp.

image

Library Hotel ulokowany w samym centrum Manhattanu, wyróżnia się wśród hoteli typu butikowego w Nowym Jorku. Ten unikalny hotel jest najnowszą kreacją jednego z czołowych nowojorskich niezależnych butikowych hotelarzy, Henry Kallana. Kallan prowadzi również Hotel Elysee, klejnot wśród hoteli - Casablancę i Hotel Giraffe.


Każdy z elegancko urządzonych pokoi Library Hotel ozdobiony jest dziełami sztuki malarskiej i zgromadzoną w nim biblioteką książek, które odnoszą się do konkretnego tematu przypisanego mu według systemu Deweya. "Goście mogą poprosić o pokój tematycznie zgodny z ich zainteresowaniami, jeden z 60 tematycznie dostępnych w pokojowym menu" - mówi Adele Gutman, wiceprezes ds. marketingu HKHotels (i "Honorowa Bibliotekarka").


Na przykład miłośnicy książek mogą zainteresować się 10 piętrem, gdzie są dostępne pokoje związane z bibliotekarstwem, encyklopediami, almanachami, dziennikarstwem, muzeami i nowymi mediami. Goście z pasją do literatury mogą pozostać na ósmym piętrze w pokojach fikcji, klasyki, bajek, czy erotyki, podczas gdy osoby poszukujące większego ładunku romantyki mogą zdecydować się na pokój miłości znajdujący się na 11 piętrze.


Library Hotel New York jest dogodnie usytuowany w centrum Manhattanu przy Madison Avenue i 41 Ulicy, znanej również pod nazwą Library Way, zaledwie kilka kroków od majestatycznej biblioteki New York Public Library, Bryant Park, Pierpont Morgan Library i pięknie odnowionego Grand Central Terminal, Times Square i dzielnicy teatralnej.

Zdjęcia pochodzą ze strony hotelu - libraryhotel.com

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda