hamburger icon
close menu icon

Hotel Saski dołączy do Curio Collection by Hilton

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Hilton ogłosił podpisanie umowy z firmą Abriz związaną z Hotelem Saskim w Krakowie. Po gruntownej modernizacji dołączy on do Curio Collection by Hilton.

image

Jeden z najsłynniejszych hoteli w Krakowie, usytuowany w centrum Starego Miasta, zostanie zmodernizowany, aby w 2021 r. dołączyć do Curio Collection by Hilton. Hotel Saski Kraków, który od 200 lat wita gości w Krakowie, mieści wielką salę koncertową. W XIX wieku występowali w niej międzynarodowi kompozytorzy jak Franz Liszt, Johannes Brahms czy Ignacy Jan Paderewski, a hotel był świadkiem wyrastania Krakowa na polską stolicę kultury.

- Kulturowe znaczenie tego obiektu czyni go doskonałą lokalizacją na pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection, który zapewni luksusowe zakwaterowanie dla ponad 13 milionów turystów odwiedzających co roku Kraków - powiedział Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju, Hiltona.

##

Wielomilionowy remont ma przywrócić hotelowi dawny blask. Po przebudowie w budynku dostępnych będzie 113 pokoi (czyli dwa razy więcej niż obecnie), restauracja, basen, centrum fitness i spa oraz sala koncertowa, którą będzie można wynająć. Do dyspozycji gości biznesowy oddane zostanie centrum biznesowe. Prace mają rozpocząć się na początku 2019 r.

W sumie będzie to już piąty obiekt w Krakowie, którym zarządza międzynarodowa sieć, ale pierwszy uruchomiony pod marką Curio Collection, która skupia 50 wyjątkowych obiektów na świecie.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda