hamburger icon
close menu icon

InterContinental wchodzi w wellnes przejmując sieć Six Senses

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Six Senses Hotels, Resorts & Spas stała się częścią rodziny marek InterContinental Hotels Group. Korporacja hotelarska z siedzibą w Wielkiej Brytanii nabyła luksusową markę obiektów wellness od funduszu private equity Pegasus Capital Advisors za 300 mln dolarów. Transakcja obejmuje przejęcie zarządzania 16 hotelami i kurortami, 37 spa oraz siostrzanymi firmami Evason i Raison d'Etre. Po przejęciu Six Senses ma wzrosnąć do 60 hoteli w ciągu najbliższych 10 lat.

image

Six Senses to czołowa marka z segmentu premium, zarządzająca luksusowymi ośrodkami wypoczynkowymi m.in. w Tajlandii, na Malediwach i Seszelach oraz siecią spa w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i na Dominikanie. Oferuje łącznie 1,35 tys. pokojów w 12 krajach.

Dyrektor generalny Six Senses, Neil Jacobs powiedział, że przejęcie wyznacza "nową, ekscytującą erę" dla marki. "IHG mocno wierzy w połączenie dwóch platform wellness i zrównoważonego rozwoju w celu promowania zdrowia osobistego i zdrowia planety. Połączenie sił z IHG oznacza, że możemy wykorzystać bogactwo systemów i doskonałość operacyjną, aby rozwinąć naszą markę i dotrzeć do nowych rynków bez utraty naszej dziwacznej osobowości i swawolnego dotyku".

Foto: Six Senses Ninh Van Bay

Jako część rodziny IHG, Six Senses ma powiększyć się do 60 obiektów w ciągu najbliższych 10 lat, włączając pierwszy hotel marki w Ameryce Północnej - współczesny duet kręconych wież zaprojektowanych przez Bjarke Ingles w pobliżu linii High w dzielnicy West Chelsea na Manhattanie. Następną nieruchomością, która zostanie otwarta 1 marca, to Six Senses Krabey w Kambodży. Obiekt ma 40 willi, wszystkie z prywatnymi małymi basenami.
 

Foto: Six Senses Krabey Island

Six Sensen dołączy do takich marek IHG jak InterContinental Hotels & Resorts, Regent Hotels & Resorts oraz Kimpton Hotels & Restaurants.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda