hamburger icon
close menu icon

Jin Jiang przejmuje pakiet większościowy w spółce Radisson Hospitality

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Radisson Hospitality oficjalnie zmienił właściciela. Konsorcjum kierowane przez Jin Jiang z Szanghaju i fundusz SINO-CEE - fundusz private equity z siedzibą w Luksemburgu - zawarło umowę z Radisson Hospitality i HNA Sweden Hospitality Management AB na zakup 50,21 proc. akcji Radissona.

image

"To kolejny niesamowity kamień milowy w historii naszej firmy, który z całą pewnością podniesie pozycję Radisson Hotel Group na nowy poziom siły jako światowego lidera w branży hotelarskiej. Kiedy w tym roku ogłosiliśmy zmianę marki na Radisson Hotel Group, podzieliliśmy się naszą wizją firmy, która miała być wyborem dla gości, właścicieli i talentów.” - John M. Kidd, dyrektor generalny i dyrektor operacyjny w firmie Radisson Hospitality.

Już na początku sierpnia tego roku krążyły pogłoski o przejęciu Radissona, które zostały potwierdzone kilka dni później. Transakcja ta uczyni z Jin Jiang siódmego co do wielkości operatora hotelowego na świecie z 344.000 pokoi. W portfolio Radisson Hotel Group znajduje się ponad 1400 hoteli i 220 000 pokoi działających lub będących w fazie rozwoju pod swoimi ośmioma markami na całym świecie.##

Jin Jiang już od kilku lat prowadzi kampanię przejęć. Najpierw w 2014 r. wchłonęła Louvre Hotels, następnie w 2016 r. przejęła 80 proc. udziałów w Vienna Hotel Group oraz indyjskie hotele Sarovar. W tym samym roku podjęła również próbę przejęcia AccorHotels, ale bez powodzenia. Mimo tego jest ona właścicielem 12 proc. akcji w Accor.

REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda