hamburger icon
close menu icon

Lodowy hotel w Kanadzie

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Ice Hotel (Hotel Lodowy) otwarty został w dzień Nowego Roku 2001. W pierwszym roku działalności znajdował się w Montmorency Falls Park, na obrzeżach Quebec City. Od samego początku planowano jednak jego przeniesienie do pobliskiego kurortu Duchesnay gdzie od tamtego czasu jest corocznie budowany.

image

Hotel de Glace położony jest 5 km na północ od Quebec City, w dzielnicy Charlesbourg, na stokach gór Laurentian. Jest to pierwszy lodowy hotel w Ameryce Północnej, który budowany jest każdego grudnia i otwierany na początku stycznia. Hotel cieszy się czteromiesięcznym okresem eksploatacji każdego roku, zanim w kwietniu zostanie zdemontowany. W 2000 roku, w momencie inauguracji działalności dysponował 22 łóżkami. W najnowszym swoim wcieleniu posiadał 85 łóżek wykonanych z lodu, ale pokrytych futrami jeleni, przykrytych materacami i śpiworami przystosowanymi do warunków arktycznych. Jedynie łazienki są ogrzewane i znajdują się w osobnej izolowanej konstrukcji.

Budowa hotelu wykonywana przez 60 pracowników trwa około półtora miesiąca. Hotel konstruowany jest ze swojego własnego śniegu ze specjalną mieszanką do regulacji wilgotności. W trakcie budowy wykorzystuje się metalowe ramy, pozwalające na odpowiednie stwardnienie konstrukcji, po czym są one usuwane. Hotel wymaga 15000 ton śniegu i 500.000 ton lodu a ściany mają do czterech metrów grubości.


Hotel jest zwykle wyposażony (architektura i rozmiar mogą się różnić z sezonu na sezon) w łuki nad pokojami o wysokości 5 metrów i wyższe przestrzenie wykorzystywane na potrzeby galerii sztuki Znajdują się tam ponadto klub N'Ice Club i kawiarnia Ice Cafe oraz 60 metrowa zjeżdżalnia. Ściany mają zazwyczaj grubość 1,2 metra. Wszystkie meble wykonane są z lodu. Oprócz korzystania z lodowych okularów, tak jak w hotelu w Kirunie, bar (i room service) serwuje również wędliny na lodowych talerzykach.

Pozostałe udogodnienia obejmują: klub nocny, kino, wewnętrzną ogrzewaną umywalnię i gorące kąpiele na zewnątrz.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda