hamburger icon
close menu icon

Marriott odkrył włamanie do bazy danych gości Starwooda

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Marriott ogłosił, że zamierza podjąć działania mające na celu zbadanie incydentu związanego z bezpieczeństwem danych rezerwacji gości Starwooda. W dniu 19 listopada 2018 r. dochodzenia ustaliło, że do bazy danych, w której znajdowały się informacje o rezerwacjach w hotelach Starwooda, do 10 września 2018 r. ktoś miał nieautoryzowany dostęp.

image

8 września 2018 r. Marriotta zawiadomiło wewnętrzne narzędzie bezpieczeństwa o próbie dostępu do bazy danych rezerwacji gości Starwooda w Stanach Zjednoczonych. Korporacja szybko zaangażowała wiodących ekspertów ds. bezpieczeństwa, aby ustalić jak do tego doszło.

Dochodzenie wykazało, że już od 2014 r. dochodziło do nieautoryzowanego dostępu do sieci Starwood. Ponadto niedawno odkryto również, że nieautoryzowana strona skopiowała i zaszyfrowała informacje oraz podjęła kroki zmierzające do ich usunięcia. 19 listopada 2018 r. Marriott zdołał rozszyfrować informacje i odkrył, że zawartość pochodzi z bazy danych rezerwacji gości Starwooda. Prawdopodobnie chodzi o informacje dotyczące około 500 mln gości, którzy dokonali rezerwacji w obiektach Starwooda. W przypadku 327 mln gości chodzi o takie dane jak imię i nazwisko, adres do korespondencji, numer telefonu, adres email, numer paszportu, dane konta w programie Starwood Preferred Huest, data urodzenia, płeć, informacje o przybyciu i wyjeździe, data rezerwacji oraz preferowane formy komunikacji. W niektórych przypadkach informacje te obejmują również numery kart płatniczych oraz datę ich wygaśnięcia. Dla pozostałych informacje były ograniczone do nazwiska, a czasami adresu pocztowego, skrzynki email lub innymi informacjami.

Marriott zgłosił ten incydent organom ścigania i zapowiedział pełne wsparcie w dochodzeniu.

Głęboko żałujemy, że ten incydent się wydarzył - powiedział Arne Sorenson, prezes i dyrektor generalny korporacji Marriott. Nie sprostaliśmy temu, na co zasłużyli nasi goście i czego oczekujemy od siebie. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych gości i wykorzystując zdobyte doświadczenia stawać się lepszym. Dzisiaj Marriott potwierdza zaangażowanie na rzecz naszych gości na całym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby goście uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące ich danych osobowych, za pomocą dedykowanej strony internetowej i centrum telefonicznego. Będziemy nadal wspierać wysiłki organów ścigania i współpracować z wiodącymi ekspertami ds. bezpieczeństwa w celu ich poprawy. Wreszcie, poświęcamy zasoby niezbędne do stopniowego wycofywania systemów Starwood i przyspieszenia ciągłych ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa naszej sieci - kontynuował pan Sorenson.

O jakiego rodzaju wsparciu mówił Arne Sorenson:

Dedykowane strona internetowa i Call Center - info.starwoodhotels.com, gdzie można uzyskać wszelkie informacje na temat incydentu. Centrum telefoniczne czynne jest 7 dni w tygodniu i obsługiwane w kilku językach

Powiadomienie emailem – od dzisiaj do 30 listopada 2018 r. Marriott rozsyła informacje email do gości, których adresy znajdują się w bazie rezerwacji Starwooda

Darmowa rejestracja w WebWatcher na okres jednego roku – program ten monitoruje witryny internetowe, w których dane osobowe są udostępniane i alarmuje, jeśli znaleziono dowody na wykorzystanie danych osobowych klientów. Ze względów prawnych WebWatcher lub podobne produkty nie są dostępne we wszystkich krajach. Goście z USA, którzy aktywują usługę WebWatcher otrzymają bezpłatną usługę konsultacyjną dotyczącą oszustw. Aby aktywować WebWatcher, należy wejść na info.starowoodhotels.com i kliknąć swój kraj, jeśli jest na liście.

* Marki Starwooda obejmują: W Hotels, St. Regis, Sheraton Hotels & Resorts, Westin Hotels & Resorts, Hotele Element, Aloft Hotels, The Luxury Collection, Tribute Portfolio, Le Mridien Hotels & Resorts, Four Points by Sheraton oraz Design Hotels.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda