hamburger icon
close menu icon

Marriott wprowadza nowy prototyp dla marki Courtyard

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Marriott chce odświeżyć ponad 375 hoteli marki Courtayrd by Marriott – szczególnie obiektów pierwszej generacji zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Hotele te do 2024 r. otrzymają nowe wnętrza oraz wygląd zewnętrzny praz nowe logo. W tej chwili zmodernizowano już ponad 60 nieruchomości.

image

„Ponad 38 lat temu Courtyard była pierwszą marką hotelową dedykowaną do osób podróżujących służbowo. Nasza nowa strategia projektowa opiera się na dziedzictwie Courtyarda w sposób, który doskonale nadaje się zarówno dla osób podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych” – powiedziała Diane Mayer z Marriott International. „Jako pionier wśród marek z selektywnymi usługami, Courtyard nieustannie dostosowuje się do zmieniających się sposobów życia, pracy i zabawy gości poprzez przemyślane innowacje, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia dla gości”.

Dotychczasowy tradycyjny design marki Courtyard

Nowe elementy zewnętrzne
Nowa fasada budynków będzie zawierać przeprojektowany podjazd, przeprojektowane i odmalowane powierzchnie zewnętrzne, oświetlenie otoczenia, nowe oznakowanie i zmodernizowaną architekturę krajobrazu. Barwy drewna z odcieniami szarości będą współgrać z nową roślinnością, która ma zaakcentować elementy architektoniczne hotelu, jednocześnie tworząc otwarty, niezakłócony widok.

Nowy prototyp
Oprócz renowacji zewnętrznej Courtyard wprowadził swój najnowszy prototyp. Zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wnętrza przybiorą hotele wcześniejszej generacji.

Lobby inspirowane stylem miejskim będzie posiadało indywidualne stanowiska recepcyjne z drewnianymi teksturami i nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi. Centralnym punktem holu jest nieformalny Bistro Bar. W otwartym holu znajduje się również duży wspólny stół, a także konsole multimedialne, każdy z własnymi ekranami telewizyjnymi i segmentową sofą.


Bar Bistro

W tylnej części holu powiększone miejsca do siedzenia są zakotwiczone przez duże okna z widokiem na dziedziniec z kominkami i wygodnymi miejscami do siedzenia na zewnątrz.
Rozbudowane centra fitness Courtyard mają dedykowane obszary do podnoszenia ciężarów i rozciągania, a także sprzęt do ćwiczeń. Otwarte przez całą dobę, przeprojektowane centra fitness będą zawierać również dedykowaną stację nawadniającą.

Nowe pokoje gościnne
Nowo zaprojektowane pokoje w hotelu Courtyard mają jednolite kolory w ciepłej i neutralnej palecie, a także subtelne akcenty kolorystyczne. Łóżko na platformie jest zakotwiczone pluszowym, tapicerowanym wezgłowiem, oświetlonym przez oświetlenie we wnękach, które można przyciemnić z łóżka. Specjalnie zaprojektowaną sofę do spania z towarzyszącą pufą można rozłożyć w pełnowymiarowe łóżko, aby uzyskać dodatkową przestrzeń. W pokoju znalazło się miejsce na lodówkę i ekspres do kawy, a 55-calowy telewizor można wysunąć i obrócić, aby oglądać go z łóżka lub sofy.

Pokój hotelowy

W hotelach uczestniczących w projekcie modernizacji pokoje gościnne będą wyposażone w elektroniczne zamki, które umożliwią gościom wejście do pokoi za pomocą cyfrowego klucza z poziomu aplikacji mobilnej Marriott Bonvoy.

REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda