hamburger icon
close menu icon

Powrót legendy Steigenberger

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Hotel, od którego zaczęła się historia luksusowej marki grand hoteli Steigenberger, Europäischer Hof w Baden-Baden ponownie dołączy do sieci Steigenberger Hotels & Resorts należącej do Deutsche Hospitality.

image

Niemiecki przedsiębiorca Albert Steigenberger położył podwaliny pod Steigenberger Hotels AG, kiedy w 1930 roku nabył budynek w Baden-Baden mieszczący Europäischer Hof. Założona przez niego firma przekształciła się później w Deutsche Hospitality, która zarządza obecnie 160 hotelami na trzech kontynentach.

 „Albert Steigenberger ustanowił nowe standardy w międzynarodowym sektorze hotelarskim, wprowadzając Europäischer Hof”, powiedział Marcus Bernhardt, dyrektor generalny Deutsche Hospitality. „Od tego czasu Steigenberger jest uosobieniem gościnności i obsługi. Jesteśmy głęboko zakorzenieni w tej tradycji, a jednak zawsze kierujemy wzrok ku jutrze, starając się spełnić przyszłe życzenia i oczekiwania naszych gości. Powrót Europäischer Hof jako ikony Steigenberger doskonale pasuje do naszej historii i wizji, którą realizujemy. Chcemy być najlepszymi lokalnymi hotelarzami na świecie.”

Margret Mergen, burmistrz Baden-Baden, dodała: „Ponowne otwarcie Europäischer Hof jako ikony Steigenberger stanowi nową atrakcję dla krajobrazu hotelu w Baden-Baden. Cieszymy się, że w historii hoteli Steigenberger w tym mieście zostanie napisany nowy rozdział”.

Historia Europäischer Hof jako luksusowego hotelu sięga roku 1840, kiedy to nowy budynek o nazwie „Hôtel de l’Europe” otworzył dla gości swoje podwoje. Ekskluzywne meble i wyposażenie od samego początku przyciągały bardzo wymagającą klientelę. Od lat regularnie przebywały tu głowy państw, artyści i światowe gwiazdy sportu i muzyki, w tym cesarzowe Sisi czy Muhammad Ali.

Ponowne otwarcie luksusowego hotelu ze zintegrowanym spa, centrum handlowym ze sklepami detalicznymi oraz dużym tarasem na dachu z widokiem na całe miasto planowane jest na 2024 rok.

Źródło: Deutsche Hospitality

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda