hamburger icon
close menu icon

Utter Inn - hotelik unoszący się na wodzie

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Jeśli chcecie wiedzieć, jak ryby spędzają większość swojego czasu pod wodą, musicie koniecznie odwiedzić ten hotel. Stworzony przez Mikaela Genberga hotel jest pływającym domkiem na jeziorze Melar w Szwecji, którego pokoje zanurzone są 3 metry pod powierzchnią jeziora. Pokoje mają wbudowaną pełnościenną szybę, tak aby goście mogli poczuć podwodną atmosferę, leżąc na swoim hotelowym łóżku.

image

Podwodny hotel Utter Inn na szwedzkim jeziorze w pobliżu Sztokholmu, powstał według pomysłu Mikaela Genberga, lokalnego artysty rzeźbiarza, który postanowił poświęcić się "tworzeniu sztuki publicznej". Pojedynczy pokój hotelowy znajduje się 3m pod powierzchnią jeziora Melar w Vasteras, w Szwecji i wyposażony jest tylko w łóżko i stół.

Hotel otwarto w czerwcu 2000 roku najzimniejszego, deszczowego dnia w całym ówczesnym sezonie letnim. Pomimo tego, nowy, oryginalny hotel odniósł wielki sukces. Wszystkie zaproponowane rozwiązania techniczne doskonale się sprawdziły, a hotel przyciągnął i przyciąga w dalszym ciągu bardzo wielu gości.

Utter Inn rozbudza najbardziej typowe szwedzkie marzenia o posiadaniu małego czerwonego domku, na własnej wyspie. Największą atrakcją obiektu jest to, że można tu spędzić noc, trzy metry pod wodą, mając do dyspozycji panoramiczne okna we wszystkich kierunkach. Taka alternatywna kwatera ekscytuje także możliwością podejmowania ryzyka i przygody, które poszerzają doznania zmysłowe.


Goście przybywający do Utter Inn zjawiają się w porcie w Vasteras skąd są transportowani kilometr od brzegu do hotelu na jeziorze Melar, wyposażani w nadmuchiwaną łódź, instrukcje i pozostawiani samym sobie. Jeśli wybierzecie opcję deluxe, to możecie liczyć na dodatkową dostawę późnej kolacji. Goście mają też możliwość korzystania z nadmuchiwanego kajaka, aby odwiedzić najbliższą bezludną wyspę.

Często do hotelu podpływają całkiem blisko przypadkiem przepływające tam łodzie, aby przypatrzyć się odważnym mieszkańcom hotelu, ale szwedzcy wodniacy są dobrze wychowani i nigdy opływają waszego pokoju więcej niż dwa razy!


REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda