hamburger icon
close menu icon

W Europie Centralnej i Wschodniej przybędą 242 nowe hotele

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Założyciel i CEO TopHotelProjects Rolf W. Schmidt zaprezentował świeże dane na temat wzrostu branży hotelowej w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Wniosek jest jeden: najbliższe lata będą obfitowały w wiele nowych projektów hotelowych.

image

Obszar obejmujący takie kraje, jak Litwa, Rumunia, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Białoruś, Azerbejdżan, Ukraina, Albania i Macedonia, obejmie znaczne inwestycje w ciągu najbliższych kilku lat, co da łącznie 242 nowe projekty hotelowe. Przyniesie to dodatkową liczbę 49 583 pokoi gościnnych, z podziałem na klasę luksusową (98) oraz pierwszą klasę (144).

Lwia część projektów (88) ma zostać otwarta w tym roku, natomiast 58 hoteli swoich gości przyjmie w 2020 r., 32 hotele w 2021 r., 5 hoteli w 2022 r. oraz 59 obiektów od 2023 r. Obecnie znaczny odsetek projektów (44%) jest w fazie planowania, z 38% w budowie i 10% w fazie wstępnej.
Hilton, Radisson i Holiday Inn to największe marki w Europie Środkowo-Wschodniej, z Radisson Blu i Red, a także Holiday Inn i Holiday Inn Express, które są jednymi z największych graczy w regionie.

Ponadto Austria, Polska i Chorwacja odnotuje największą liczbę otwarć hoteli. Planuje się 68 projektów dla Austrii, z 22 otwarciami w 2019 r., głównie w stolicy Wiednia. Polska powita 53 projekty, których łączna liczba będzie wynosiła 9 719 pokoi, a 21 zostanie oddanych do użytku w tym roku. Chorwacja skorzysta z 25 projektów hotelowych, przynosząc 9 842 dodatkowych pokoi w kraju, a sześć projektów powita gości w 2019 roku.

W nadchodzących latach Niemcy i Rosja również będą świadkami znaczących inwestycji, w tym 373 nowe projekty w  Niemczech i 77 w Rosji.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda