hamburger icon
close menu icon

Wasserturm Hotel Cologne - hotel w wieży ciśnień

Udostępnij/Share: facebook icon twitter icon linkedin icon instagram icon

Ten luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel mieści się w zabytkowej wodociągowej wieży ciśnień na Starym Mieście w Kolonii. Forma wieży - symbol odosobnienia, ochrony i bezpieczeństwa, nie ogranicza jednak hotelowych przestrzeni dających poczucie przestronności i wielkości.

image

Ekskluzywny, unikalny, jedyny w swoim rodzaju – Wasserturm Hotel Cologne, luksusowy hotel międzynarodowej klasy mieści się w budynku, który był kiedyś najwyższą wodociągową wieżą ciśnień w Europie, a obecnie jest siedzibą jednego z najbardziej niezwykłych hoteli w Niemczech.W zakwalifikowanym jako obiekt dziedzictwa kultury UNESCO budynku, znaleźć można niezwykle nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy wystrój wnętrz kryjących się za 140-letnimi murami. Ten zaprojektowany przez architekta wnętrz Andree Putmana, najwyższej klasy hotel został otwarty w 1990 roku i do dziś prezentuje swój elegancki styl.Wasserturm Hotel Cologne prezentuje się jako dzieło sztuki, które zawsze ma w zanadrzu nowe, nieoczekiwane odkrycia. Ten etos, zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzane na całym świecie studio projektowe Goddard Littlefair, można odczuć, gdy tylko wejdzie się do charakterystycznego lobby o wysokości 11 metrów, gdzie wita się ciepło i swobodnie w prawdziwym kolońskim stylu. Projekt hotelu kontrastuje z potężnymi cegłami, wyniosłymi sufitami i geometrycznymi wzorami ze współczesną elegancją i akcentami przyziemnego uroku.

W sercu wieży ciśnień znajduje się okrągły węzeł prowadzący gości do salonu i przyległego ogrodu zimowego. Tutaj goście hotelowi mogą rozpocząć dzień od śniadania składającego się z regionalnych przysmaków, świeżo upieczonego chleba i domowych dżemów. Charakteryzuje się również wyjątkowo przytulnym wnętrzem i ciepłą atmosferą. Można stąd podziwiać bezpośredni widok na prywatny ogród, który otacza cały hotel zielonym pierścieniem i pomaga stworzyć spokojną oazę w mieście. Dostęp do prywatnego ogrodu obejmuje również dziewięć w pełni elastycznych sal konferencyjnych i konferencyjnych, które łącznie tworzą 500 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej.Hotel dysponuje łącznie 88 pokojami: 10 pokojami jednoosobowymi oraz 44 pokojami dwuosobowymi. Hotelowi goście korzystać mogą z dostępu do bezprzewodowego Internetu. Recepcja oferuje hotelowy sejf na cenne przedmioty. Goście mają również dostęp hotelowego spa i siłowni z gabinetami zabiegowymi, sauną i sprzętem treningowym.

Pozostałe hotelowe udogodnienia to restauracja Wintergarten oraz usytuowany na 11 piętrze elegancki Bar Botanik serwujący szeroki asortyment koktajli i przekąsek.

Wasserturm Hotel Cologne dołączył do kolekcji Hiltona - Curio Collection by Hilton.

REKLAMA
ads
REKLAMA
ads
HotelExplorer.pl korzysta z plików cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz
analizowania ruchu na stronach i w Internecie - zgodnie z Polityką prywatności.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności
Zgoda